Naobay

Detox Energizing Facial Mist Toner - 200 ml

By s., 03/10/2023
Origin of the photo: Spain
Rating INCI Beauty
19,1 / 20
36 2 Do you want to display this score on your site?

Comments

Luciet108 - 15/02/2023

Dělá velmi jemnou mlhu, hydratuje docela dobře, ale na citlivou pleť nedoporučuji - docela dráždí. Třeba na 7-skin metodu podle mě vhodný vůbec není, spíš tak jako ráno se osvěžit hezkou vůní... za mě moc hezká teda není, ale to je subjektivní. Víčko je totální nesmysl. Zpočátku nešlo oddělit (vytečené lepidlo) a společně s plastem mi to "eko" dřevo připadá docela směšné. Podobně i cena, za kterou se prý běžně prodává, já ho koupila levně (u nás v drogerii DM).

AnaBliss - 22/09/2020

I find this product too light, I can't feel any effect on my skin. I have oily skin and it doesn't help me at all. I won't buy it again

AnaBliss - 05/10/2020

@InesSun It just don't do anything on the skin, as if I'm spraying water on my face

AnaBliss - 09/10/2020

@InesSun Thanks, can you recommend good anti aging serums for mixed skin

E
EmilijaC - 23/08/2020

One of my favourite products to use daily. A must have for my routine. I have dry skin but my skin easily breaks out. This product helps me with both of these problems. I use it on a cotton pad in the morning and also at night as a toner. I am now trying other products from this brand:)

Want to react?

Download our app!

Composition

ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, *******, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT*, CITRIC ACID, GLYCERIN, *******, PARFUM (FRAGRANCE)**, POTASSIUM SORBATE, *******, PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACT*, SALVIA SCLAREA EXTRACT*, SODIUM BENZOATE, *******, SODIUM LEVULINATE, SODIUM PHYTATE, VACCINIUM MYRTILLUS LEAF EXTRACT (*).

(*) Ingredients are displayed in alphabetical order and some have been deliberately hidden (*******), to get the exact composition, please use our applications.

Alternative products

Download our app!